boesbones


Září 2009

Stardoll.com-Zooey Deschanel

28. září 2009 v 10:12 | Ann |  Moje kecy
Ahojky...na stardoll.com jsem našla Zooey Deschanel/sestru Emily....CLICK

Happy birthday,Tamara!

27. září 2009 v 11:00 | Ann |  Ostatní
Dnes slaví své 39té narozeniny,představitelka Cam,Tamara Taylor!
Za mně i za celý blog jí přeju vše nejlepší!!!!

5x05 A Night at the Bones Museum-fotky

26. září 2009 v 14:28 | Ann
Wow...zajímevé fotečky co?Hlavně ta pátá..
PS:Zdá se mi to,nebo budeme mít nového internistu?(viz.šestá fotka)


Desing-říjen

26. září 2009 v 14:20 | Ann |  Desingy blogu

jméno:Booth & Brennan
doba výroby:cca 45 min.
vyrobyl/a:Me
stručný popis:hmm...nic moc no,ale mně se fakt fakt líbí :D

Musicvideo-Wendell Bray

25. září 2009 v 21:46 | Ann |  Videa


5x04 The Beautiful Day in the Neighborhood

25. září 2009 v 7:02 | Ann
Brennanová a Booth vyšetřují nález ostatků během oslavy v příměstské čtvrti. Místní politikaření a tajné skandály dávají každému obyvateli městečka motiv k vraždě, což komplikuje Brennanové, Boothovi a Sweetsovi cestu k nalezení viníka.
A mezitím stážista Arastoo prozradí více o své minulosti a Boothův syn Parker se svému tátovi snaží najít přítelkyni.


Jen tak narychlo-mám sem dát tenhle new dess?

24. září 2009 v 18:58 | Ann |  Moje kecy
ahojky....jen tak narychlo sem dám malou anketku-Mám sem dát tenhle desing? Mně se fakt líbí,ale nevím jestli vám....tak pls hlasujte nebo napište koment,jo?díkes.....pá!!!!!!!!!


5x2-můj názor a screenshots

24. září 2009 v 18:12 | Ann |  Moje kecy
No,mně se tahle "bondovská" epizoda líbila stejně jako ta první...nejspíš to bylo tím,že tam byl Wendell xD Na konci sem se už bála,že odejde...a pak tam přišla Cam :D Podle mně je to nejlepší internista,doufám že nahradí Zacka..a ta scéna s umyvadlem-to byla prostě pecka!


,,chtěli sme se jen projít..."xD

24. září 2009 v 16:13 | Ann |  Moje kecy
No....včerejší den se nedá popsat...ale já se o to pokusím....
Takže,začalo to tak že sme šli do Copycentra a tam sme si vytiskli samolepky a rozvrhy-já,Denny* a Sam sme si totiž udělali školní shop BeeBoom a prodáváme školní potřeby....
Potom Sam odešla a já a Denny* sme si usmyslelí,že půjdeme na Stříbrnou za našim kámošem Míkem a odneseme mu rozvrh a samolepky co si objednal(Stříbrná=vesnice která je od mého domu asi 3 km.)...chtěli sme jít na kole,ale pak sme si uvědomili,že to nejspíš nepůjde-Dennyino kolo zmizelo a já na něm nemám sedačku...
Tak sme šli pěšky...asi za dvě hoďky sme tam byli,Mike za náma přišel kousek na kole i se svým mladším bratříčkem...tak sme šli k jeho domu a dali sme mu ty věci(jeho máma se divila že sme šli kvůli rozvrhům tak daleko a já bez myšlení odpověděla:,,chtěli sme se jen projít...")...pak sme šli domů,jenže Denny a Mike se rozhodli že si budou hrát s jeho bráchou Vítkem-nakonec to dopadlo tak,že Vítek si odřel ruku ,urazil se a asi 500 metrů nás pak tajně sledoval...
Mi pak ještě chtěli jít odnést rozvrh Denise co taky bydlí na Stříbrné,jenže ta nebyla doma...Tak sme běhali kolem kolem x let starého obchodu a za chvíli se tam Denisa objevila...dali sme jí rozvrh a ona nás šla společně s Mikem doprovodit...šli s námi asi 300 metrů...pak sem se podívala na mobil a-,,a sakra!" bylo totiž už 18:50,začínalo se ztmívat a já a Denny* sme byli jen v třičku tři kilometry od našich domů...nakonec sme přišli domů něco po osmé... xD

PS:v Copycentru sem si nechala vytisknout 2 samolepky Bones,jednu už mám ve škole ve skřínce...přemýšlím,že si nechám udělat i podložku pod myš s Bones...

Cheme Bones v Bravu!Petice

21. září 2009 v 22:09 | Ann |  Ostatní
Ano,ano....stav ankety byl 5:0 takže je jasné,že petice bude...

V mé palici se stvořil další crazy nápad...

20. září 2009 v 22:56 | Ann |  Moje kecy
ahojky,ahojky...jen tak narychlo píšu protože sem dostala další šílený nápad...Tak tedy...už po čtvrté jsem psala do brava o článek nebo plakát Bones,ale oni nic-zřejmně sme je moc nepřesvědčili..proto mně napadlo..Co třeba udělat petici?! Mně osobně se to dost zamlouvá....ale nevím jestli by jste souhlasili vy...tak hlasujte v anketě nebo pište komenty a kdyžtak si něco o tom mém nápadu dejte na blog aby se to dozvědělo co nejvíc lidí a aby se rozhodli jestli tu akci mám udělat...přesvědčit mně můžete do zítra do 20:00...potom se rozhodnu sama..O.K? :D
Dobrou noc,vám přeje majitelka tohoto blogu,Ann.

recenze;Sběratelé kostí: Najednou je stylové být vzdělaný

20. září 2009 v 9:17 | Ann |  Ostatní
Tuhle novou recenzi jsem našla opravdu náhodou...Není už tak ehm.."výborná"(výborně urážlivá) jako recenze od té....Hrušky...ale stejně doporučuju si jí přečíst...
_____________________________________________________________________________

Sběratelé kostí: Najednou je stylové být vzdělaný

napsal:Radomír.D.Kokeš
Televizní seriál Sběratelé kostí vznikl až v roce 2005, kdy byl boom kvazivědeckých kriminálek na vrcholu. Stalo se tak na základě úspěšných knih Kathy Reichsové, která svůj první román Přijdu tě zabít napsala v roce 1997 (u nás kniha vyšla s dvouletým zpožděním).
Reichsová je akademička a uznávaná soudní antropoložka, přičemž její hrdinka Temperance Brennanová nepostrádá autobiografické prvky - i ona je soudní antropoložka a autorka úspěšných knih ze svého profesionálního prostředí.
Sběratelé kostí
Televizní stanice Fox po úspěšné sérii knih sáhla ve chvíli, kdy se jejich téma stalo díky CSI Kriminálkám (Las Vegas, Miami, New York) producenta Jerryho Bruckheimera a televize CBS zlatým dolem. A zatímco od minulého týdne běží na Primě třetí série, v Americe začala už pátá.

Akta X spojená s Kriminálkami

Seriál spojil atraktivní nápady z knihy s osvědčenými metodami úspěšných seriálových kolegů: spíše než na výslechy svědků se soustředí na vědeckou práci se stopami a důkazy, centrem zájmu je tým (více či méně) workoholických profesionálů (pokud možno geniálních) a snaha aspoň zdánlivě diváka vzdělávat.
Ačkoli tehdy frčel CSI fenomén (a vlastně frčí dodnes), za značnou část úspěchu vděčí Sběratelé kostí i inspiraci v Aktech X, které se zpětně jeví jako nejprozíravější seriál éry "druhého zlatého věku americké televize".
Sběratelé kostí
Brennanovou a její tým nerdů (v českém dabingu "šprtů") z Jeffersonova institutu zatáhne do světa vyšetřování kriminálních případů agent Seeley Booth, drsňácký sympaťák z FBI. Spolu vytvoří zdánlivě nespojitý tým ve stylu Muldera a Scullyové, střet vyšetřovatelské intuice a scientistní empirické racionality.
Byť si divák nemůže stěžovat na nedostatek výukových exkurzů do anatomie, antropologie, chemie, fyziky nebo forenzních věd, seriál mnohem víc než jeho tematičtí souputníci ze stáje CBS sází i na soukromý život postav a lehce ironickou nadsázku.
Kromě tandemu hlavních hrdinů jsou členy týmu geniální (a maximálně nespolečenský) mladík Zack, paranoidní vědec Jack plus atraktivní a v běžných sociálních rituálech jednoznačně nejzběhlejší Angela.
Celý tým dokáže z lidských ostatků (zejména kostí) o "bývalých" majitelích zjistit víc, než vy byste zvládli za jejich života. Kromě jasného střetu dvou světů (FBI a Institutu) si seriál už od začátku budoval prostor pro další vývoj.
Sběratelé kostí

Agresivní vizualita zevšední

Všechny ty kvazivědecké seriály postupně narazily na to, že přes agresivní vizualitu a výukovou rétoriku nakonec atraktivní prostředí divákům zevšední. Ovládnou základní pojmový aparát, zvyknou si na nechutné záběry (polo)rozložených lidských těl i technické fígle... a co teď?
Charakterová bohatost obsazení Sběratelům kostí od prvních dílů umožnila rozehrávat přátelské konflikty mezi postavami, které se ke konci první série začaly přiklánět k výraznějším konfliktům a sexuálnímu napětí.
A je fakt, že mezi Brennanovou a Boothem (i dalšími hrdiny) to začne jiskřit dost záhy, jakkoli jim scenáristé permanentně staví do cesty jiné potenciální partnery (a nechávají diváky zapojovat fantazii).
Sběratelé kostí
Přes to všechno jde ale především o kriminálku, která sebejistě hned od začátku využila v roce 2005 již ž bohatě ozkoušené atrakce podobných seriálů. Rychlý střih, digitální simulace, promyšlené tempo, řádně kuriózní úmrtí, a především schopnost zaujmout přírodovědeckými tématy, které většina studentů považuje za nejnudnější věc na světě.
Najednou je hrozně stylové být vzdělaný, celý život položený v knihách, poněkud společensky neobratný a neexistovat podle návodů náctiletých časopisů (ba co dím, dokonce o nich nevědět!).

Sexuální napětí je užitečná věc

V osobě agenta Bootha diváci dostávají průvodce vědeckým světem ostatních postav, který se musí rozkoukávat stejně jako oni. Divák se tak prostřednictvím tohoto spojení společně s Boothem stává zasvěcencem (tento model v lecčem přebral populární sitcom Teorie velkého třesku) a pozornost se může od úvodního oťukávání přenést do centra dění.
Big Bang Theory - Teorie velkého třesku
Čtěte také:
Přicházejí vtipní vědci, kteří nesbírají kosti
Nejvtipnější v americké televizi je teoretický fyzik
Přestože postavy se během seriálu mění, leccos na sebe prozrazují a vzájemně se ovlivňují, na nezbytnou přítomnost konfliktů obou světů - civilního a šprtského - vyprávění nikdy nezapomíná a udržuje napětí v chodu. Sexuální napětí je jistě užitečná věc, ale i když se vztahy mezi postavami rozpadávají a vyvíjejí, koncept je nutné udržet živý, aby vše udržel pohromadě.
Sběratelé kostí
Na Primě máte možnost sledovat třetí sérii, jejíž tehdejší stávkou scenáristů zkrácená délka (jen 15 epizod) umožnila tvůrcům soustředit se mnohem konkrétněji na rozvíjení více-než-jen-přátelského vztahu mezi Brennanovou a Boothem. Respektive na mnohem konkrétnější síť náznaků, protože otevřený milostný vztah se od kolapsu seriálu Měsíční svit scenáristicky i produkčně výrazně nedoporučuje.
Ale když ono stačí stimulovat fantazii. Diváci naklonění rozvíjení emocionálních peripetií budou maximálně spokojení a fanoušci kriminálních příběhů nebudou mít pocit, že se vytrácí impulzy, které je kdysi motivovaly začít seriál sledovat.

Koncept vládne postavám

Ve "kvazivědeckých" seriálech je totiž koncept (jakási popularizace vědy, soustředění na ověřitelná fakta, workoholismus hrdinů) výrazně nadřazen postavám. A to i těm, které se zdají být nezbytnou součástí vyprávění.
Sběratelé kostí
Kriminálka Las Vegas se tak naprosto nečekaně dokázala obejít bez Grissoma, v Houseovi se na dlouhou dobu téměř kompletně vyměnila většina lékařského osazenstva - a i ve Sběratelích kostí některé postavy zmizely trvale (šéf institutu z první série) nebo dočasně (Zack), a naopak jiné přibyly (nová šéfka institutu v druhé sérii).
Ale koncept je tak silný, že přežije škatulata s postavami a pořád bude stavět na střetu vědecké přesnosti, žánrové atraktivity a starých dobrých antropologických "konstant".
Ostatně soudní antropoložka Brennanová by vám mohla vyprávět. I když také ona postupně zjišťuje, že teoretická antropologie a lidská společnost v praxi se ne vždy úplně překrývají. Ve světě vědy, vyšetřování i mezilidských vztahů. Ale už řadu sezon to nějak všichni zvládají - a my s nimi.Avatary-5x1

19. září 2009 v 11:23 | Ann |  Avatary

Jedním slovem-úžasné!♥

18. září 2009 v 17:03 | Ann |  Moje kecy
Oh máj gad....včera večer jsem se dívala na díl 5x1....a on mně vážně dostal!Sice moc neumím anglicky,ale některé věci jsem pochopila...Nejvíc se mi líbila ta atmosféra...trochu mi to připomínalo finále čtvrté série...už se těším až budou titulky-pak to bude lepší no..a jinak...všimli jste si rekonstrukci stránek joj.sk?Podlě mně se jim povedla!no protože se nic nového kolem Bones už neobjevilo,rozhodla (přinutila) jsem se udělat pár avatarů...ty sem dám za chvilku...zatím vám sem dám jen nějaké screenshoty z epizody 5x1(pod perexem!)takže zatím báj...

PS:jo a teď mně napadlo co jsem ještě chtěla..Takže..Mám pro vás překvápko v podobě dvou nových FF..ale nebojte se!tyhle ff už budou pořádně pořádně dlouhé,protože je píšu doma i ve škole..děje obou mně napadli díky spoilerům a náznakům Harta..takže-první ff se bude zabírat tím,co se dělo ještě před prvním dílem první série a ta druhá bude vánoční(dám ji sem před vánocema).

rozhovor-"KŮSTKA" Kateřiny Lojdové

16. září 2009 v 16:42 | Ann |  Média
Na iPrima.cz,jsem právě našla krátký rozhovor o třetí sérii,s dablérkou Kateřinou Lojdovou která dabuje Temperance...rozhovor se jmenuje ,,KŮSTKA" Kateřiny Lojdové
PEREX!


5x03 The Plain in the Prodigy

16. září 2009 v 14:56 | Ann
Booth a Brennanová jsou povoláni k případu nálezu lidských ostatků v blízkosti kolejiště. Kosti patří Levi Yoderovi - členovi Amišské komunity, který zmizel 2 měsíce před svou Rumspringa. Brennanová a Booth zjistí, že Levi byl zázračným pianistou a že jeho výjimečný talent mohl vést až k jeho smrti. A mezitím se Cam pokouší zvládat stres z rodičovství a Booth jí pomáhá její nevlastní dceru Michelle zvládat.

Dvě nové fotky Michaela Terryho

15. září 2009 v 21:40 | Ann |  Michael-fotky
dneska jsem někde na netu našla dvě fotky Michaela,které se mi docela líbí....obě jsou z filmu Roman Candles ve kterém si M.T zahrál...Má docela zajímavý účes co? xD